Career

It's not that easy to conquer the world alone.

That is why it is so important to build a good team, whose work will allow to achieve goals that we collectively define as a company.

At LENMAR, we not only care about the basic human needs according to Maslow’s pyramid, but we give the company to employees in such a way that they feel part of it. We listen to them, support their ideas and help them solve problems.

Our employees feel that they have a real influence on what is happening with the company. We care about the transparency of expectations and actions. We let people take a break from each other and from the company. We do not forget that everyone has their own life besides work.

LENMAR provides two important things – interesting tasks and personal development. Such a combination makes an ambitious person fit well here.

Despite the multitude of tasks and daily duties, we always find time to celebrate our successes together with good cake and coffee.

WHY IS IT WORTH TO JOIN US
FREE COURSES AND TRAININGS
COMMISSION SYSTEM
BONUS SYSTEM HEALTH INSURANCE
PURCHASE FINANCING FOR GLASSES
PRIVATE MEDICAL CARE
LITERS OF GOOD COFFEE
Current job offers
INTERNATIONAL FORWARDER (Polish)

Miejsce pracy: Gdynia

Opis stanowiska:

  • aktywne pozyskiwanie nowych Klientów oraz rozwój współpracy z obecnymi Klientami firmy
  • aktywne pozyskiwanie nowych Klientów oraz utrzymywanie relacji współpracy z zakontraktowanymi przewoźnikami
  • praca na giełdach transportowych
  • realizacja zleceń drogowych (krajowych lub międzynarodowych)
  • realizacja wyznaczonych planów budżetowych pod względem sprzedaży oraz kosztów transportu

Wymagania:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku – min 2 lata
  • umiejętność pracy na giełdach transportowych Timocom, Transporeon, Trans.eu
  • znajomość rynku transportu krajowego i międzynarodowego
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • drugi język obcy będzie dodatkowym atutem (niemiecki, francuski, włoski, rosyjski)
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (zwłaszcza Excela i Outlooka)
  • umiejętność nawiązywania oraz utrzymywania dobrych relacji z Klientami
  • dobra organizacja pracy i orientacja na osiągane wyniki

Oferujemy:

  • dużą niezależność
  • rozwojową i ciekawą pracę
  • stabilne zatrudnienie, umowa o pracę, wynagrodzenie na czas
  • szereg benefitów: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie i wiele innych
  • niezbędnych narzędzi do pracy (telefon, laptop)
  • system szkoleń ogólnorozwojowych oraz branżowych
  • darmowe miejsce parkingowe i litry kawy
  • przyjazną atmosferę w pracy w młodym i zgranym zespole
RECRUITMENT FORM

Did you not find a job offer for you? Fill in the form and we will inform you about offers that will interest you.