W transporcie lotniczym działamy w oparciu o agentów oraz wypracowaną sieć kontaktów z przewoźnikami lotniczymi oferując usługi spedycji przesyłek lotniczych na całym świecie. Każdorazowo możemy zaproponować optymalne rozwiązanie dostosowane do konkretnej sytuacji oraz pełną obsługę celną.
- Kompleksową usługę door-door
- Obsługę eksportowana lotnisku wysyłki
- Obsługę importową na lotnisku docelowym
- Przewóz na lotnisko docelowe
- Odbiór od nadawcy
- Pełną obsługę celna
- Dostawę na adres odbiorcy
Prowadzimy serwis lotniczy dla pojedynczych przesyłek paczkowych ważących kilka lub kilkanaście kilogramów, zajmiemy się również przesyłką ważącą kilka ton, spełniamy szczególne wymagania naszych Klientów.
Korzystając z najnowszych kompleksowych rozwiązań logistycznych, opracowujemy dla naszych Klientów najkorzystniejsze połączenia multimodalne łączące transport lotniczy z pozostałymi gałęziami transportu.
Nie ma dla nas miejsca na świecie dokąd przesyłka lotnicza nie mogłaby dotrzeć i skąd nie mogłaby zostać zabrana.
Według Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA), codziennie z komercyjnymi ładunkami na pokładzie wzbija się w powietrze 100 tysięcy samolotów, przewożąc 140 tysięcy ton towarów o wartości 18,6 miliardów dolarów. Wśród nich jest między innymi 898 milionów listów, 20 milionów paczek, ponad milion smartfonów, 6849 szczepionek oraz… ponad 80 tysięcy kwiatów i 200 koni wyścigowych. Dodatkowo w listopadzie 2017 roku, LOT przewiózł w luku cargo malucha dla Toma Hanksa.
– Magazyn Forbes, 2019r.
Skorzystaj z możliwości szybkiego kontaktu i podaj swoje dane za pośrednictwem formularza. Skontaktujemy się z Tobą możliwie najszybciej.
Transport lotniczy
Transport lotniczy stanowi najszybszy sposób transportu towarów i jednocześnie gałąź gospodarki, która należy do grupy najdynamiczniej rozwijających się. Oparty na nadzwyczaj skomplikowanej infrastrukturze, składającej się z zaawansowanych technologicznie środków transportu, nawigacji i obsługi naziemnej. Wykorzystanie wszystkich tych narzędzi wymaga ogromnych nakładów finansowych oraz specjalistycznych kadr o najwyższych kwalifikacjach zawodowych. Największą zaletą transportu lotniczego jest czas realizacji przewozu, wysoce konkurencyjny w stosunku do każdego innego rodzaju transportu.
Trudne początki transportu lotniczego
Środkami transportu lotniczego są samoloty z napędem odrzutowym lub śmigłowce. Pierwszy kontrolowany i zarejestrowany przelot samolotem miał miejsce w 1903 roku w Stanach Zjednoczonych za sprawą inwencji braci Wright. Ówczesny przelot nad ziemią trwał zaledwie 12 sekund. Najistotniejsze kamienie milowe w rozwoju lotnictwa osiągano po I Wojnie Światowej, zaś pierwszy samolot pasażerski wyprodukowano w okresie międzywojennym – był to amerykański Douglas DC-3. Środki transportu lotniczego w postaci pasażerskich samolotów odrzutowych popularyzowano po zakończeniu II Wojny Światowej, gdy do użytku wprowadzono projekt Boeing. Jedną z ikon pierwszych dziesięcioleci rozwoju światowego lotnictwa stanowi samolot naddźwiękowy stosowany do lotów transatlantyckich – Concorde. Istotną rolę, szczególnie na wczesnym etapie rozwoju transportu lotniczego, odegrały śmigłowce skonstruowane przez Igora Sikorsky’ego w Stanach Zjednoczonych. Maszyny charakteryzują się bardziej skomplikowanym pilotażem oraz wyższymi kosztami produkcji i eksploatacji, aniżeli samoloty. Pionowy start, lądowanie, a także zdolność zawisu w powietrzu predestynują ten środek transportu do przewozu ratowniczego, konserwacji linii albo – ze względu na stosunkowo nieduże gabaryty – prywatnego przemieszczenia się w obszarach przylegających do aglomeracji. Jako unikalne narzędzie transportu lotniczego, śmigłowiec można wykorzystać do lądowania i startu z powierzchni lądowisk umieszczonych na dachach lub placach.
Transport lotniczy w Polsce
Cywilny transport lotniczy rozwija się w naszym kraju od 1919 roku, od pierwszego przelotu pasażerskiego na trasie z Poznania do Warszawy. Regularna linia lotnicza prowadząca ze stolicy do Gdańska lub Lwowa została uruchomiona w 1923 roku. Kilka lat później powstały Polskie Linie Lotnicze LOT. Polski transport lotniczy cały czas ulega modernizacji. Największym i zarazem najbardziej mobilnym portem lotniczym pozostaje warszawskie Okęcie, realizujące przewóz osób i towarów. W 2019 roku przez lotnisko przewinęło się blisko 19 milionów pasażerów. Na świecie liczba pasażerów uczestniczących w transporcie lotniczym sięga już kilku miliardów.
Transport lotniczy towarów
Transportem lotniczym obejmuje się różnego rodzaju towary. Początkowo w tej grupie przeważały przesyłki pocztowe. Poczta lotnicza stanowiła najszybszą i najskuteczniejszą formę dostarczania przesyłki do adresata (w przypadku nadań międzynarodowych lub międzykontynentalnych). W związku z powyższym, nastąpiło poszerzenie usługi cargo o transport towarów wysokowartościowych oraz takich, których czas transportu odgrywa kluczową rolę. Za pośrednictwem transportu lotniczego przewozi się tropikalne owoce, kwiaty cięte, substancje medyczne, a nawet ludzkie organy przeznaczone do przeszczepów. Transport lotniczy służy również do przewozu towarów luksusowych o wysokim stopniu przetworzenia, takich jak ekskluzywne kolekcje ubrań, czy elitarny sprzęt elektroniczny. Produkty tego typu mogą być tak wysoce pożądane i kosztowne, że dla nadawcy wykorzystanie tego rodzaju transportu pozostaje opłacalne.